Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Sloupkové hodiny s orlem

A64/192

SLOUPKOVÉ HODINY S ORLEM

Rakousko 19. stol.
Stolní hodiny se strojem v dřevěné cylindrické skříni, "zavěšené" pod dřevěným architrávem na dvou příčně žebrovaných alabastrových sloupcích, zdobeným kanelováním, mosaznými aplikami a černě lakovaným, stejně jako široký kvádrový sokl na čtyřech nožkách. 60x30x12 cm, portál završen zlacenou dřevořezbou rozkřídleného orla, sloupky opatřeny dřevěnými zlacenými patkami a hlavicemi, kyvadlo s prolamovaným dekorem, zadní opěrka rovněž zlacené dřevo. Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi, opatřen dvojicí ruček a prolomen dvěma otvory pro nátah a bití, Ø 10,5 cm. Pružinový stroj neznačen. Kyvadlo s rozetou z repoussée mosazného plechu. Stav D. Jdoucí, bití funkční.