Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Portálové hodiny

A64/193

PORTÁLOVÉ HODINY

Dolní Rakousy, Langenlois, Johann Mechtler 19. stol.
Stolní hodiny se strojem v dřevěné cylindrické skříni, "zavěšené" pod dřevěným architrávem na dvou alabastrových sloupcích, zdobeným kanelováním, perleťovými aplikami (dvouhlavý orel ve štítu) a černě lakovaným, stejně jako široký hranolový sokl na čtyřech nožkách. 55,5x37x13 cm, portál završen dvojicí alabastrových váz, sloupky opatřeny dřevěnými zlacenými patkami a hlavicemi, kyvadlo s prolamovaným dekorem. Mosazný guilloché ciferník je opatřen stříbřitým číselníkem s římskými číslicemi a dvojicí ruček, prolomen třemi otvory pro nátah a čtvrťové bití, značen: "Johann Mechtler in Langenlois", Ø 13 cm. Pružinový stroj neznačen. Stav restaurováno. Jdoucí. Včetně klíče.