A64/194
STOLNÍ HODINY S ORLEM
Francie, St. Nicolas d´Aliermont, Duverdrey & Bloquel, a Německo, Volkstedt-Rudolstadt, Müller & Co.
1. čtvrt. 20. stol.
Stolní hodiny v empírovém tvarosloví, biskvitová osmiboká skříň s reliéfním dekorem, na vyšším kvádrovém soklu s antikizujícím figurálním vlysem, završená figurou rozkřídleného orla, zbytky zlacení v detailech, bronzový podstavec, v. 26 cm. Stříbrný ciferník je dělen černými arabskými číslicemi, opatřen dvojicí černých šípových ruček a značen emblémem lva, Ø 5 cm, biskvit značen: "Aus der alten Originalform gegossen".
Jdoucí, chybí krycí sklo ciferníku.