Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Stolní hodiny s orlem

A64/194

STOLNÍ HODINY S ORLEM

Francie, St. Nicolas d´Aliermont, Duverdrey & Bloquel, a Německo, Volkstedt-Rudolstadt, Müller & Co. 1. čtvrt. 20. stol.
Stolní hodiny v empírovém tvarosloví, biskvitová osmiboká skříň s reliéfním dekorem, na vyšším kvádrovém soklu s antikizujícím figurálním vlysem, završená figurou rozkřídleného orla, zbytky zlacení v detailech, bronzový podstavec, v. 26 cm. Stříbrný ciferník je dělen černými arabskými číslicemi, opatřen dvojicí černých šípových ruček a značen emblémem lva, Ø 5 cm, biskvit značen: "Aus der alten Originalform gegossen". Stav B. Jdoucí, chybí krycí sklo ciferníku.

Tato aukční položka byla dražena před více než rokem a již není aktuální.