Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Roztocká alej (Promenáda v parku)

A65/045

Arnošt Hofbauer (1869-1944)

ROZTOCKÁ ALEJ (PROMENÁDA V PARKU)

1910
Barevný dřevoryt na japonském papíře, 381x255 mm, vpravo dole pod obrazem tužkou sign. "A. Hofbauer". Rámováno, zaskleno. Další exempláře jsou uloženy např. ve sbírkách NG v Praze, inv. č. R 164019 či MG v Brně, inv. č. C 4745. Vystaveno: Jubilejní výstavy A. Hofbauera a R. Vejrycha, Mánes, Praha, 1935.

Arnošt Hofbauer - český malíř a grafik, studoval v Praze na Uměleckoprůmyslové škole a Akademii u profesorů Vojtěcha Hynaise, Maxmiliána Pirnera a Františka Ženíška. R. 1897 odešel do Vídně. Patřil mezi zakládající členy SVU Mánes.