Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Údolí

A65/053

Hubert Kovařík (1888-1958)

ÚDOLÍ

1941
Kombinovaná technika - tužka a akvarel na papíře, 208x267 mm (výřez z pasparty), sign. a dat. vpravo dole "Hubert Kovařík 1941". Paspartováno, rámováno, zaskleno.

Sochař, keramik, malíř a grafik, studoval na Kunstgewerbeschule ve Vídni a soukromě u Antona Hanaka. Po vzniku Československé republiky krátce působil v Kunštátské keramice, v roce 1922 si zřídil vlastní umělecko-řemeslnou dílnu ve Svitávce. Roku 1925 získal čestný diplom na Mezinárodní výstavě dekorativních umění v Paříži a v roce 1930 Grand Prix na mezinárodní výstavě v Lüttichu.

Vyvolávací cena: 1 200 Kč
Vydražená cena: 1 300 Kč