A65/053
Hubert Kovařík (1888-1958)
ÚDOLÍ
1941
Kombinovaná technika - tužka a akvarel na papíře, 208x267 mm (výřez z pasparty), sign. a dat. vpravo dole "Hubert Kovařík 1941".
Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Hubert Kovařík - sochař, keramik, malíř a grafik, studoval na Kunstgewerbeschule ve Vídni a soukromě u Antona Hanaka. Po vzniku Československé republiky krátce působil v Kunštátské keramice, v roce 1922 si zřídil vlastní umělecko-řemeslnou dílnu ve Svitávce. Roku 1925 získal čestný diplom na Mezinárodní výstavě dekorativních umění v Paříži a v roce 1930 Grand Prix na mezinárodní výstavě v Lüttichu.