A65/065
Vincent Plesnivý (1879-1944)
STAŘÍK A STAŘENKA
Dvojice portrétních studií ze Slovácka. Akvarel na papíře, 315x475 mm (výřez z pasparty), celkový formát ca 430x590 mm, sign. vpravo, resp. vlevo dole "Plesnivý". Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Vincent Plesnivý – malíř, figuralista působící v Boršicích na Moravě. Žák pražské akademie a prof. Knirra v Mnichově. Studijně pobýval rok v Paříži.