Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Židovský hřbitov Beth Haim

A65/110

Jacob Salomonsz van Ruysdael - následovník (1629-1681)

ŽIDOVSKÝ HŘBITOV BETH HAIM

Olej na plátně, 82,5 x 94,5 cm. Rámováno. Židovský hřbitov Beth Haim. Dobová kopie jednoho ze dvou Ruysdaelových děl věnovaných pohřebišti amsterodamských sefardských židů Beth Haim (dům života) v Ouderkerk aan de Amstel. Na tomto nejstarším židovském hřbitově v Nizozemí je pohřben i Rembrandtův přítel Menasseh Ben Izrael, který se stal modelem pro některá jeho díla. Stav A.