Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Vesnická krajina

A65/133

Ota Bubeníček (1871-1962)

VESNICKÁ KRAJINA

Olej na kartonu, 33x48 cm (výřez z rámu), sign. vpravo dole "O Bubeníček". Rámováno, zaskleno. Stav A.

Ota Bubeníček - malíř a loutkař, studoval v Praze na AVU u J. Mařáka, A. Slavíčka a Ottenfelda. Zabýval se krajinomalbou, tvořil na Valašsku, ve Vsetíně, Horní Bečvě, ve Svratce, v jižních Čechách (na Sedlčansku, v Protivíně, Volyni, Zvíkově, Orlíku), v meziválečném období jezdil na Slovensko, od r. 1932 žil trvale v Mladé Vožici. Jeho tvorba má blízko k dekorativní stylizovanosti z přelomu století a bývá někdy kladena do souvislosti s německými krajináři z Worpswede. Bubeníček často zachytil neporušený ráz krajů s množstvím lidových staveb, a proto je etnografy vyzdvihována i dokumentární hodnota jeho díla.

Vyvolávací cena: 17 000 Kč