A65/148
Vlastimil Rada (1895-1962)
PŘEDJAŘÍ
Olej na kartonu, 33x48 cm (výřez z rámu), sign. vpravo dole "Vlast. Rada", zn. na zadní straně. Rámováno. Stav A.
Vlastimil Rada – malíř, kreslíř a grafik, člen Umělecké besedy a SVU Mánes. Studoval na pražské akademii u Josefa Loukoty, Jana Preislera, Jana Štursy a Maxe Švabinského. Ve svém díle se zabýval českou krajinou, venkovskými motivy, zvláště pak rolnickými výjevy.