Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Koně na pastvě

A65/176

Adolf J. Alex (Adolf Jelínek) (1890-1957)

KONĚ NA PASTVĚ

1942
Olej na plátně, 79x63,5 cm (výřez z rámu), sign. a dat. vpravo dole "A. J. Alex 42". Rámováno. Stav A/B.

Adolf Jelinek – grafik, malíř a spisovatel, studoval na uměleckoprůmyslové škole v Praze u M. Švabinského a na akademii v Mnichově u Janka. Figuralista i portrétista, jako grafik často znázorňoval pohyb – vzpínající se koně, cikány, jezdce, ale také konstrukce důležitých staveb, mostů atp. Napsal a ilustroval několik románů.