Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Radar

A65/186

Miroslav Štolfa (1930-2018)

RADAR

1964
Malba na plastickém podkladu na plátně, 51x74 cm, sign. a dat. vpravo dole "M. Štolfa 64", zn. na zadní straně na blind rámu: "MIROSLAV ŠTOLFA RADAR, 1964, OLEJ, 51x74." Stav A.

Miroslav Štolfa - brněnský malíř, grafik a pedagog. V letech 1949–1953 studoval výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě MU v Brně (prof. E. Milén, V. Makovský). Roku 1963 se stal jedním ze zakladatelů Tvůrčí skupiny Parabola. V 60. letech také podnikal studijní cesty do Belgie, Francie, Itálie, Holandska, Maďarska, Německa, Polska, Rakouska či Španělska. Uspořádal více než 50 samostatných výstav a účastnil se mnoha přehlídek kolektivních doma i v zahraničí. V roce 1990 stál u zrodu uměleckého uskupení TT klub. Je držitelem Ceny města Brna za celoživotní malířskou tvorbu z roku 1999 a Ceny Jihomoravského kraje za přínos v oblasti výtvarného umění (2011).