Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Hlava - glyptika

A65/191

Vladislav Urban (1937-2022)

HLAVA - GLYPTIKA

2015
Řezba v horském křemenu, signovaný a datovaný autorský originál, včetně originální kazety s autorským štítkem. 5x4,5x2,2 cm. Kámen pochází z lokality Rousměrov. Stav A.

Vladislav Urban v letech 1952–1956 studoval na Střední škole šperkařské v Turnově a poté do roku 1962 v ateliéru profesora K. Štipla a docenta V. Plátka na VŠUP v Praze. Věnoval se designu užitkového lisovaného, broušeného i hutně tvarovaného skla, ale také volné plastice. Experimentoval rovněž se šperkem a glyptikou. Účastnil se několika kolektivních výstav, jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách Uměleckoprůmyslového muzea v Praze, Moravské galerie v Brně, Design center v Londýně či Museum of Contemporary Crafts (dnes Museum of Arts and Design) v New Yorku.