Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Cukřenka

A65/410

CUKŘENKA

Severní Čechy, 2. třetina 19. stol.
Biedermeierová dóza z bezbarvého skla přejímaného rubínovou lazurou, obdélný půdorys se seříznutými hranami, odklopné víko v mosazné montáži se zámečkem, včetně klíče, matně řezaný květinový dekor v egermannovském stylu. 10,3x11x7,8 cm. Neznačeno. Stav A.