Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Soubor lahví, flakonů a dóz

A65/413

SOUBOR LAHVÍ, FLAKONŮ A DÓZ

Morava, Moravská Třebová, firma František Bibus, po r. 1928, a Rakousko-Uhersko, Rakousko (Vídeň), po r. 1866
Tři láhve z bezbarvého skla, broušené, zevně fasetované, hrdla osazena korkovými zátkami se stříbrnými hlavicemi zdobenými gravírovanou iniciálou "MV", 2. čsl. puncovní značky S-48, zn. výrobce, ryzostní čísla, 3. láhev s užším hrdlem a zátkou z bílého kovu, v. max. 22,5 cm. - Flakon na parfém z bezbarvého skla, hraněný do desetistěnu, se stříbrným víčkem s gravírovanou iniciálou, puncovní značka S-33, mistrovská zn. - Flakon a dóza na pudr, bezbarvé sklo zdobené brusem a řezbou girland, stříbrná víčka s gravírovaným dekorem a iniciálou "JF", zevnitř zlacená, čsl. puncovní zn. pro cizí zboží S-43, mistr. zn., ryzostní č. - Kruhová dóza ze silnostěnného čirého skla se stříbrným, reliéfně zdobeným víkem, punc. zn. S-30, zn. výrobce. V. max. 17,5 cm, Ø 10,5 cm. Ag 800/1000, celková hmotnost Ag 183,81 g. Stav A-B.