Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Flakon Nude z kolekce Ingrid

A65/419

Artur (Arthur) Pleva (Plewa) (1903-?)

FLAKON NUDE Z KOLEKCE INGRID

Čechy, Jablonec nad Nisou, firma Kurt Schlevogt, 30. - 40. léta 20. stol.
Hranolový flakon na parfém z masivního lisovaného, broušeného, matovaného a leštěného zeleného opálového skla „Jade“, na pohledové straně reliéfní motiv ženského aktu v artdecové stylizaci. Bez zátky. 12x8x5 cm. Neznačeno. Stav A.

Artur Pleva - český návrhář skla a výtvarný pedagog narozený v České Lípě. Studoval na sklářské škole v Novém Boru a poté na pražské UPŠ. V letech 1927-1945 pedagogicky působil na jablonecké odborné škole, kde vyučoval modelování a zušlechťování skla. Mezi léty 1934-1936 patřil k hlavním návrhářům firmy Schlevogt, bylo realizováno více než 50 jeho návrhů: flakony, vázy, popelníky apod. Lit.: P. Nový, Ingrid - víc než jen značka, Praha 2012.