Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Stolní sada

A65/427

STOLNÍ SADA

Čechy, patrně Karlovy Vary, Moser, 20. stol.
Torzo nápojové soupravy z tenkostěnného bezbarvého skla, kónické kupy opticky fasetované, ve spodní části fasetově broušené, stopky hraněné, sklenice zdobené obdobně s hvězdicovými brusy v dnu. Souprava obsahuje: číše na víno větší 3x, číše na víno menší 3x, likérka 5x, sklenice na vodu větší 6x, sklenice na vodu menší 4x. Spolu: souprava dezertních talířků z bezbarvého skla s obdobným fasetově broušeným dekorem, malý talířek 6x, velký talíř 1x. V. číše 15,5 cm a 14 cm, v. sklenice 10,5 cm a 12 cm; Ø talířek 13,5 cm, Ø talíř 25,8 cm. Neznačeno. Stav A-B. Drobné odštěpky na okrajích.