A65/501
MALOVANÝ DŽBÁN HOLÍČ
Horní Uhry, Holíč, Holitscher Fayencemanufaktur
1795
Fajánsový džbán hruškovitého tvaru s projmutou hubičkou. Bílá glazura, na výduti pestře malovaný dekor v muflových barvách s motivem útoku rakouského husara na francouzského pěšáka v revoluční frygické čapce, na útěku odhazujícího pušku, v pozadí hradní architektura na kopci, ostatek plochy vyplňuje typický žlutočerveně žíhaný tulipán a další drobné kvítky, pod uchem s palcovou opěrkou značeno: "1795. / A. P".
V. 24,5 cm.
Zn. na podední modře „HF“ v ligatuře a ryté č. "18".
Stav restaurováno.
Srov. sbírky Moravské galerie v Brně, inv. č. U 15326.