Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Vázička s květy

A65/506

VÁZIČKA S KVĚTY

Horní Uhry, Holíč, Holitscher Fayencemanufaktur 1760-1775
Fajánsová vázička zvonovitého tvaru na vyšší patce, kulovitá spodní část zdobena žebrováním, na bělavé polevě malováno pestrým květinovým dekorem v muflových barvách: na pohledové straně kytice s purpurovou růží, ostatek pláště pojednán jednotlivými drobnějšími květy: tulipán, pomněnky. V. 10,3 cm. Značeno šedým "HH" v ligatuře. Stav restaurováno.