Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Váza na potpourri

A65/531

VÁZA NA POTPOURRI

Itálie, 20. stol.
Mohutná váza na vonné směsi v rokokovém tvarosloví, ve stylu ceněného sévreského porcelánu. Oválný půdorys, postranní volutové úchyty, perforované hrdlo, víko i patka na vyšším obdélném soklu. Keramika (světlý střep), reliéfní florální dekor, bíle a růžově (lososově) glazováno, pestře malované květinové pásy, bohatá zlacená štafáž. Celková v. 45 cm. Tištěná nadglazurní značka "Liani", černá štětcová zn. "310 ITALY". Stav restaurováno. Lepený úchyt víka.