Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Malovaný šálek s podšálkem

A65/546

MALOVANÝ ŠÁLEK S PODŠÁLKEM

Rakousko, Vídeň, Wiener Porzellanmanufaktur 1. čtvrt. 19. stol.
Zvonovitý šálek s převýšeným volutovým uchem a hlubším podšálkem, bílý porcelán, na pohledové straně šálku klasicistní malba s idylickým motivem sedící matky s přibíhajícím dítětem v krajině, provedená v sépiovém tónu, zlacené obruby, ucho, interiér šálku a florální motiv na dně, v zrcadle podšálku černě psaný verš z pastorální hry Torquata Tassa Aminta: "Congiunti eran gli alberghi / ma più congiunti i cuori.". V. šálku 8,5 cm, Ø talířku 14,5 cm. Modré podglazurní značky "Bienerkorb", vtlačené trojmístné letopočty "1824", resp. "1814" a dále č. "12", resp. "50" a "27". Stav A.