A65/553
TROJICE TALÍŘŮ A MÍSA
Francie, 18. / 19. stol. a Německo, Potschappel, Carl Thieme, a Plaue, Schierholz, 19. / 20. stol.
Mělký kruhový talíř z bílého porcelánu, s lehce vykrojeným šestilistým okrajem, lemovaným zlacenou obloučkovou bordurou, pestře malované květinové motivy na glazuře. Ø 24 cm. Červeně tištěná značka „A“ s korunou (Andre-Marie Leboeuf, Paris, 70. léta 18. stol.). - Talíř obdobného tvaru i dekoru. Ø 23,5 cm. Modrá podglazurní značka 2 zkřížených šípů. - Dekorativní porcelánový talíř kruhového tvaru s reliéfními a pestře malovanými florálními motivy, v zrcadle heraldický motiv přilby s přikrývadly a klenotem: okřídlenou figurou lovce s lukem, zlacené detaily. Ø 25,8 cm. Značeno podglazurním kobaltem „N“ s korunou. - Porcelánová miska kruhového půdorysu se stěnami prolamovanými v dezénu košíkového pletiva, v zrcadle pestře malováno květinovými motivy na glazuře, zlacení. Ø 16,6 cm, v. 5,5 cm. Modře tištěná značka štítu s trojicí bukových listů a korunou.
Stav restaurováno.