A65/705
PIETA ŠAŠTÍNSKÁ
Západní Uhry,
19. stol.
Komorní dřevořezba představuje lidovou variaci votivní sochy Panny Marie Sedmibolestné z významného poutního místa Šaštín-Stráže v západních Uhrách (dnešní Slovensko, Trnavský kraj). Skupina trůnící korunované Madony s mrtvým Kristovým tělem na klíně je pojednána jako vysoký reliéf, koncipovaný pro čelní pohled, osazený na vyšším projmutém hranolovém soklu. Dřevo, polychromie, zlacení, celková v. 27,5 cm.
Stav D.
Oděrky, krakeláž, stopy červotoče.
Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty, NPÚ Brno 2019.