A65/706
MADONA - KRÁLOVNA LETNIC
Čechy,
19. / 20. stol.
Lidová votivní ceroplastika pod skleněným poklopem (šturcem) představuje stojící Pannu Marii se sepjatýma rukama, oděnou v růžových šatech a modrém plášti, před níž stojí žehnající Ježíšek v bílé košilce. Obě postavy jsou pojaty frontálně, zdobeny dracounovými svatozářemi a zlacenými lemy šatů, stojí na vyšším zvonovitém soklu imitujícím terén, doplněném květy a lístky a u paty opatřeném papírovým štítkem se strojopisným nápisem "Královna Letnic", osazeno na kruhovém dřevěném lakovaném podstavci na třech kulovitých nožkách. Celková v. 28,5 cm, figura ca 16 cm.
Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty, NPÚ Brno 2019.