Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Sv. Alois Gonzaga

A65/709

Anonym - okruh Ignáce Raaba (1715-1787)

SV. ALOIS GONZAGA

Čechy, po roce 1750
Olej na plátně, rentoilováno, oválný formát 41,5x35 cm, neznačeno. Jezuitský světec mladistvého vzhledu v černé sutaně je zachycen v polopostavě, v náručí drží krucifix, k němuž tiskne svou tvář v poloprofilu. V popředí kompozici doplňuje roh stolu pokrytý modrou drapérií a se světcovými atributy, lilií, korunou a růžencem. Stav B. Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty, NPÚ Brno 2018.