A65/723
STŘÍBRNÉ KAPESNÍ HODINKY
Anglie, Londýn, William Stapleton
1. pol. 18. stol.
Stříbrné kapesní hodinky se zlaceným pláštěm, celková (hrubá) hmotnost 73,57 g (bez šatlénu s klíčkem), Ø 4 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi a opatřen dvojicí ozdobných ruček. Strojek s vřetenovým krokem, rytá základová deska a stříbrný prolamovaný můstek setrvačky, značeno: "W(m) Stapleton LONDON 510".
Funkční a jdoucí, včetně klíčku.
William Stapleton je uváděn v Londýně (Hanover Square) od počátku 18. století do roku 1747.