A65/724
KAPESNÍ HODINKY S KLÍČKY
Anglie, Londýn, T. Gardner
ca 1750
Kapesní hodinky v pouzdru ze zlaceného bronzu, celková (hrubá) hmotnost 103,07 g, Ø 5 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými arabskými číslicemi a opatřen prolamovanými ručkami. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaná základna a můstek setrvačky, značeno "T. Gardner 418 LONDON".
Funkční a jdoucí, včetně dvou klíčků.
Jedná se pravděpodobně o Thomase Gardnera, uváděného poprvé v roce 1720, kdy již jako mistr přijal do učení Stephena Traceyho, další u něj vedený učedník Samuel Smith nastoupil v červenci 1720. Umírá v r. 1770.