A65/727
KAPESNÍ HODINKY
Švýcarsko, Ženeva, Jean & Michel Vieusseux
3. čtvrt. 18. stol.
Kapesní hodinky se stříbrným pláštěm, celková (hrubá) hmotnost 62,94 g, Ø 4 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodinový a arabskými pro minutový cyklus, opatřen dvojicí modřených Brequet ruček a značen výrobcem. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaná základová deska a můstek setrvačky, taktéž značeno výrobcem a č. 5641.
Funkční, včetně klíčku..
Michel Vieusseux (Vieussieux), (1723-1801) - švýcarský výrobce hodinek. Mezi léty 1759-1769 spolupracoval se svým bratrem Jeanem. V roce 1770 si přibrali další spolupracovníky a změnili název firmy na "Vieusseux Jean et Michel & Cie", pod nímž fungovali do roku 1782.