Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Stříbrné skeletové hodinky automaton se zvoníky

A65/733

STŘÍBRNÉ SKELETOVÉ HODINKY AUTOMATON SE ZVONÍKY

Švýcarsko, Ženeva, Francois L`Hardy ca 1810
Excelentní stříbrné kapesní hodinky s gravírovaným florálním motivem na zadní straně pláště, celková (hrubá) hmotnost 108,22 g, Ø 5,5 cm. Číselník se zlatou lunetou gravírovaný a zdobený modrým emailem, černé arabské číslice v bílých emailových terčích, prolamované ručky, skeletové provedení se dvěma figurkami odbíjejících amorků s kladívky a dvojicí zvonků. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, značeno: "Franc(s) L`hardy". Stav restaurováno. Funkční a jdoucí, vč. bicího mechanismu; oprava na číslicích ciferníku.

François L`Hardy je uváděn v Ženevě mezi léty 1790-1825. Specializoval se na automatony, bicí a skeletové hodinky.