A65/743
ZLATÉ JEPTIŠKY
Švýcarsko / Německo,
okolo 1900
Zlaté tříplášťové dámské kapesní hodinky, Au 585/1000, celková (hrubá) hmotnost 15,78 g, Ø 2,7 cm, R-U puncovní značka pro cizí zboží Z-29, ryzostní číslo, švýcarské a německé punc. zn., č. pouzdra 133129, na vnitřním plášti značeno: "PATENT MEDAILLES GENEVE 1896 10 Rubis". Bělavý ciferník je dělen černými římskými číslicemi a opatřen dvojicí šípových ruček. Svrchní strana pláště je zdobena gravírovaným motivem lyry, osazeným čtyřmi diamantovými routami (5. chybí). Válečkový krok, strojek neznačen.
Funkční, jdoucí..