Hlavní stránka > Aukce > 66. Fotografie a práce na papíře > Děvče v kroji

A66/008

Antoš Frolka (1877-1935)

DĚVČE V KROJI

Akvarel na kartonu, 420x580 mm, sign. vpravo dole "A. Frolka". Stav A.

Malířství se učil u svého přítele Joži Uprky a až v roce 1906 byl přijat na akademii v Mnichově, tu však brzy opustil. Zobrazoval především figurální kompozice z moravského venkova a folklórní tematiku.

Vyvolávací cena: 16 000 Kč
Vydražená cena: 26 000 Kč