Facebook Instagram


Hlavní stránka > Aukce > 66. Fotografie a práce na papíře > Fokalk

A66/065

↑ Zpět na položky « »

Miloš Koreček (1906-1989)

FOKALK

1944
Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 234x140 mm (238x144 mm). Verso tužkou podpis autora a datace. Stav A.

Miloš Koreček - fotograf, pedagog a ilustrátor, člen skupiny "Ra". Studoval v Brně na Státní konzervatoři a Přírodovědecké fakultě MU. Začínal netradičními pohledy na přírodní objekty a fotomontáží, spolu s Václavem Zykmundem vytvářel inscenované surrealistické fotografie a záznamy akcí pořádaných skupinou Ra ve 40. letech 20. stol. Od roku 1945 vystavoval převážně fokalky, což je fotografická obdoba toho, co surrealisté nazývali dekalky. Pomocí rozehřívání fotografických desek vznikaly různé struktury, u kterých Koreček obdivoval jejich detaily. Ty následně zvětšoval do podoby fantazijních útvarů. Korečkovo dílo je zastoupeno ve sbírkách Moravské galerie (Brno) i Uměleckoprůmyslového muzea (Praha).


Tato aukční položka byla dražena před více než rokem, údaje jsou dostupné pouze pro přihlášené zákazníky. Pokud dosud nemáte svůj účet, můžete si jej zaregistrovat .
Kontaktní údaje
Váš dotaz
↑ Zpět na položky « »