A66/069
Pravoslav Kotík (1889-1970)
V OKNĚ VAGONU
1926
Dřevoryt na papíru,160x130 mm, zn. vlevo dole pod tiskem tužkou "ruč. tisk", sign. a dat. vpravo dole pod tiskem tužkou "Pravoslav Kotík 26", na zadní straně přípis: "Sbírka grafiky Frant. Vostřela" a další poznámky.
Pravoslav Kotík - český malíř a grafik. Studoval Uměleckoprůmyslovou školu v Praze u E. Dítěte a J. Schikanedera. V letech 1913 - 1939 působil jako učitel na středních školách. Kotík a sochař Karel Kotrba založili v roce 1925 skupinu Ho Ho Ko Ko, která byla dodatečně pojmenována Sociální skupina. V padesátých letech žil v izolaci, až do roku 1958 nesměl vystavovat.