A66/071
František Tichý (1896-1961)
SLEPÝ HARLEKÝN
Akvarel na papíře, 130x100 mm (výřez z pasparty), sign. uprostřed dole "Váš František Tichý". Stav A.
František Tichý byl český malíř, ilustrátor, grafik a jevištní výtvarník. Patřil k významným osobnostem české výtvarné avantgardy 20. století. V jeho díle má důležité místo malba a grafika s cirkusovou tematikou, která v sobě nesla hlubší podtext spojený s autorovými úvahami o podstatě umělecké tvorby, smyslu života, osudu člověka a jeho existenci.