A66/072
František Tichý (1896-1961)
ILUSTRACE KE GOGOLOVĚ POVÍDCE "NOS" I.
1939
Lept na papíru, 153x950 mm, sign. pod tiskem tužkou uprostřed dole "Tichý". V soupisu grafického díla uvedeno pod č. 32.
František Tichý byl český malíř, ilustrátor, grafik a jevištní výtvarník. Patřil k významným osobnostem české výtvarné avantgardy 20. století. V jeho díle má důležité místo malba a grafika s cirkusovou tematikou, která v sobě nesla hlubší podtext spojený s autorovými úvahami o podstatě umělecké tvorby, smyslu života, osudu člověka a jeho existenci.