A68/051
Emanuel Frinta (1896-1970)
ŽENSKÝ AKT
1927
Kombinovaná technika - tužka a akvarel na papíře, 420x280 mm (výřez z pasparty), sign. a dat. vlevo dole tužkou "Em. Frinta III 27".
Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Emanuel Frinta - malíř, grafik a ilustrátor. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u Vratislava Nechleby, Jakuba Obrovského a Maxe Švabinského. Založil soukromou školu kreslení kde vyučoval malbu, kresbu a dějiny umění. Jeho nejčastějším zobrazovaným uměleckým objektem byly ženy.