Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Dívčí busta

A68/062

Jaroslav Král (1883-1942)

DÍVČÍ BUSTA

1932
Kresba tužkou na papíře, 90x210 mm (výřez z pasparty), sign. a dat. tužkou vpravo dole "Král 1932". Paspartováno, rámováno, zaskleno.

Jaroslav Král – malíř, kreslíř a profesor figurální kresby na škole architektury při brněnské technice. Studia absolvoval na uměleckoprůmyslové škole a posléze akademii v Praze u prof. Hynaise. Vytvářel ponejvíce figurální kompozice a podobizny a také témata ze sociálního prostředí, z nichž řadu uplatnil v brněnských denících.

Vyvolávací cena: 2 900 Kč