Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Ženský akt

A68/073

František Tichý (1896-1961)

ŽENSKÝ AKT

1942
Suchá jehla na ručním papíře s vodoznakem, 270x215 mm, sign. a dat. pod tiskem "Tichý 42".

František Tichý - malíř, grafik, ilustrátor. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u Karla Krattnera, Josefa Loukoty, Vratislava Nechleby a Jakuba Obrovského. Často zobrazoval náměty z cirkusového prostředí, varietních divadel, kaváren, ulic a velkoměstských periférií.

Tato aukční položka byla dražena před více než rokem a již není aktuální.