Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Dvojice obrazů

A68/123

Josef Holub (1870-1957)

DVOJICE OBRAZŮ

V parku v Kvasinách. Olej na kartonu, 25x35 cm, sign. a dat. vlevo dole "J. HOLUB 1956", na zadní straně přípis: "V parku v Kvasinách Cestička před domkem kde otec bydlel." Ženský profil. Josef Holub - připsáno. Olej na překližkovém víku od doutníků. 11,5x10,2 cm. Stav B.

Josef Holub - studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u Stanislava Suchardy a Felixe Jeneweina, později přešel na Akademii výtvarných umění v Praze k Juliu Mařákovi a Antonínu Slavíčkovi, aby absolvoval u Rudolfa z Ottenfeldu. Studia dovršil pobytem v Drážďanech a Mnichově. Na stipendijních cestách poznal Itálii a Bosnu a Hercegovinu.