Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Pasáčci u cesty

A68/132

Josef Jiří Kamenický (1910-1974)

PASÁČCI U CESTY

Olej na překližce, 46x50 cm, sign. vpravo dole "A. Lískovec". Rámováno. Stav A.

Josef Jiří Kamenický - brněnský malíř, studoval na škole uměleckých řemesel v Brně a na pražské akademii u prof. Nechleby. Zabýval se moravským venkovem a také zvyky a náboženskými tradicemi. V rámci své tvorby používal pseudonymy Josef Steiner, A. Lískovec a Julius Horn.