A68/132
Josef Jiří Kamenický (1910-1974)
PASÁČCI U CESTY
Olej na překližce, 46x50 cm, sign. vpravo dole "A. Lískovec". Rámováno. Stav A.
Josef Jiří Kamenický - brněnský malíř, studoval na škole uměleckých řemesel v Brně a na pražské akademii u prof. Nechleby. Zabýval se moravským venkovem a také zvyky a náboženskými tradicemi. V rámci své tvorby používal pseudonymy Josef Steiner, A. Lískovec a Julius Horn.