Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Dáma na pláži

A68/142

Adolf Wiesner (1871-1942)

DÁMA NA PLÁŽI

1904
Olej na plátně, adjustováno na kartonu, 21x27 cm, sign. a dat. vlevo dole "AD. WIESNER 1904". Rámováno. Stav B.

Adolf Wiesner byl jedním ze zakládajících členů SVU Mánes a měsíčníku české moderny Volné směry, pravidelně vystavoval na prvních výstavách Mánesa v Topičově salonu. Učil se u Maxmiliána Pirnera, Vojtěcha Hynaise a Otto Saitze. V letech 1900 - 1910 žil v Paříži, po návratu do Prahy se stal vyhledávaným portrétistou, vytvořil portréty např. Stanislava Suchardy, Alfonse Muchy nebo Růženy Jesenské. V roce 1942 byl deportován do Terezína, kde také zemřel.