A68/152
Karel Špillar (1871-1939)
ČESÁNÍ OVOCE
Olej na plátně, 48x64 cm, sign. vlevo dole "Karel Špillar". Rámováno. Stav A.
Karel Špillar - studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze u prof. Fr. Ženíška. Významný byl pro jeho malbu pobyt v Paříži, kde tvořil náladové krajiny. Později se věnoval figurální kompozici, v kresbě a tisku se zaměřil na tvorbu aktů. Od r. 1913 byl prof. na Uměleckoprůmyslové škole v Praze.