A68/163
Vincenc Beneš (1883-1979)
ZÁTIŠÍ S ANANASEM
Olej na plátně, adjustováno na kartonu, 27x46 cm, sign. vpravo dole "V. Beneš". Rámováno, zaskleno. Stav A.
Vincenc Beneš - studoval na Uměleckoprůmyslové škole a na Akademii výtvarných umění v Praze. Byl členem SVU Mánes, Osmy a Skupiny výtvarných umělců. Zpočátku tvořil pod vlivem kubismu a fauvismu, poté se věnoval realisticky ztvárněným krajinám a zátiším.