Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Obrazové hodiny

A68/204

Carl Ludwig Hoffmeister (1790-1843)

OBRAZOVÉ HODINY

Rakousko, Vídeň 1832
Olej na plechu s motivem dóžecího paláce v Benátkách. Datováno, signováno. 76x60 cm. Stav A.

Carl Ludwig Hoffmeister - rakouský malíř obrazových hodin období biedermeieru, žil ve Vídni, kde také provozoval svou dílnu. Jeho městské a krajinné veduty, malované technikou oleje na plechu, zachycují především vídeňské motivy. Objevují se ale i pohledy na jiná města či oblasti, např. Baden, Salzburg, Drážďany, Pirna, Schaffhausen atd.). Ciferníky jeho obrazových hodin bývají poměrně malé, často integrované do výjevu v podobě věžních hodin. Jeho vysoce oceňované práce vynikají technickou zručností, obohacenou mnohdy o anekdotické detaily.