Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Číše v montáži

A68/404

ČÍŠE V MONTÁŽI

Čechy, 3. čtvrt. 19. stol.
Zvonovitá číše s rozšířenou patkou a vystupujícím prstencem, bezbarvé sklo broušené, fasetované do osmistěnu, na reliéfně vystupujících srdčitých medailonech v horní části a na patce s prstencem přejímané opakní bílou a rubínovou sklovinou a probrušované, doplněno reliéfním zlacením a osazeno v tepané a prolamované dekorativní montáži v historizujícím tvarosloví. V. 13,5 cm. Stav B.