A68/407
DVOJICE DÓZ
Čechy, 2. třetina 19. stol.
Biedermeierová dóza (cukřenka) ze zeleného alabastrového skla, oválný půdorys, odklopné víko v mosazné montáži se zámečkem, bez klíče, 11,5x9x8 cm. Spolu: drobná dóza obdobného tvaru a materiálu, uzávěr osazen rubínem, 6x5,5x4 cm.
Stav restaurováno.