Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Malovaná váza

A68/410

MALOVANÁ VÁZA

Čechy, posl. třetina 19. stol.
Velká válcovitá váza na odsazené patce, bílé mléčné sklo, ve spodní části a na hrdle pastelově tónované, na pohledové straně barevně malované poprsí modrooké dívenky s mašlí a korálovým náhrdelníkem, zlacené obruby a štafáž, dekor ve stylu kamenickošenovského malíře skla Josefa Ahneho (1830-1909). V. 31,5 cm. Neznačeno. Stav A/B.