A68/502
TALÍŘ S ČÍNSKÝMI KVĚTY
Slovensko, Holíč, Holitscher Fayencemanufaktur,
1745–1755
Plochý talíř s lehce zvlněným okrajem, fajáns, bělavá glazura, pestře malovaný květinový dekor podle čínských vzorů v muflových barvách s manganovou obrysovou kresbou.
Ø 24 cm.
Značeno manganem "H.".
Stav restaurováno.
Srov. sbírky Moravské galerie v Brně, inv. č. U 14055/2.