Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Trojice vík k terinám

A68/511

TROJICE VÍK K TERINÁM

(2.) pol. 18. stol.
Tři fajánsová víka k terinám oválného půdorysu, bělavě glazovaná, dvě malovaná pestrým květinovým dekorem v muflových barvách s manganovou obrysovou kresbou, s úchytem v podobě hrušky, resp. knoflíku (menší kus). Třetí víko s kulovitým úchytem je zdobeno kobaltovou ornamentální malbou. Dva větší kusy jsou členěny svislým žebrováním a opatřeny kovovou montáží k zavěšení. D. 30 cm, 31 cm a 22 cm. Neznačeno. Stav A-B.