A68/554
TREMBLEUSE
Německo, Berlín, Königliche Porzellan Manufaktur,
18. / 19. stol.
Vyšší zvonovitý koflík se dvěma oušky a podšálek s prolamovanou ohrádkou, bílý porcelán, v kartuších miniaturní pestře malované a monochromní (fialové) přístavní veduty, některé flankované orientálními figurkami, ostatek plochy je vyplněn jemnou zlacenou štafáží s motivy rozvilin a ornamentálních bordur.
V. šálku 7 cm, Ø podšálku 14 cm.
Modré podglazurní "Zeptermarken", vtlačené č. "26".
Stav restaurováno.